ico-tel Rezerwacja biletów: 77 433-39-52
christie3Ddolby

FATIMA

W kinie:
1 października 2021
Premiera:
1 października 2021
Reżyser:
Marco Pontecorvo
Scenariusz:
Marco Pontecorvo, Valerio D'Annunzio, Barbara Nicolosi
Obsada:
Harvey Keitel, Goran Višnjić, Sônia Braga, Joaquim de Almeida, Lúcia Moniz, Joana Ribeiro, Alba Baptista, Stephanie Gil, João Arrais, Ana Moreira
Zdjęcia:
Vincenzo Carpineta
Kraj:
Portugalia / USA
Język:
napisy
Czas trwania:
113 min.
3D:
BRAK
Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.
Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.
facebook